Interaction design

Dajemy Ci pełne usługi zarówno z zakresu projektowania DTP, jak i digitalowego, stąd w naszej ofercie także projekty funkcjonalne stron internetowych.

Jakie cechy mają projekty funkcjonalne stron internetowych?

Projekty funkcjonalne stron internetowych zakładają równowagę między formą a funkcją, czyli nie są przeładowane graficznie, ale i nie na tyle minimalistyczne, że nudne. Są harmonijne. Działają poprawnie i trudno na nich szukać błędów zarówno frontendowych, jak i backendowych. Oblicza się je na konkretne zadania i określone cele, biorąc jednocześnie pod uwagę projektowanych użytkowników. Tak powstają serwisy skrojone na miarę.

Dlaczego to takie ważne?

Funkcjonalne projektowanie stron internetowych jest istotne z wielu względów. Przede wszystkim poprawny UX wpływa na zwiększenie liczby konwersji: dzięki niemu użytkownicy nie opuszczają strony ze względu na jej błędne działanie. Zwiększa się ich zaufanie do witryny, przez co częściej ją odwiedzają i chętniej powierzają konkretne dane. Projektowanie z myślą o funkcji ma jeszcze jedną zaletę: wspiera pozycję strony w wyszukiwarce, bo algorytmy Google biorą pod uwagę także błędy na niej występujące. Im mniej błędów, tym lepsza pozycja.

Projekty funkcjonalne stron internetowych – jak to robimy w ROXX?

Aby realizować projekty funkcjonalne stron internetowych w ROXX zaczynamy od badania użytkowników, określania celu powstania witryny, charakteru Twojego biznesu. Uwagę poświęcamy także estetyce, w której chciałbyś się poruszać, i upewniamy się, czy na pewno jest spójna z celem strony. Przede wszystkim nie przedkładamy jej nad poprawne działanie serwisu WWW.

Jeśli potrzebujesz strony internetowej, która nie tylko będzie spełniała swoje zadanie, ale i dobrze przy tym wyglądała, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci stworzyć własne miejsce w internecie.

Wykonamy także audyty i badania użyteczności, jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja obecna strona dobrze działa.

Zobacz też nasze inne realizacje