Creative Design

Jesienią 2018 do kin wszedł reportaż filmowy „Why Are We Creative” stworzony przez Hermanna Vaskego, który pracował dla największych światowych agencji reklamowych jak Saatchi&Saatchi. 30 wielkim postaciom współczesnej kultury zadał pytanie: dlaczego jesteś kreatywny? Gdybyśmy my mieli na nie odpowiedzieć, prawdopodobnie powiedzielibyśmy: dlatego, że właśnie tym się zajmujemy na co dzień. Kreacja graficzna to jeden z elementów naszej pracy. Oferujemy go Tobie.

Czym jest kreacja graficzna?

Kreacja graficzna to ogólnie pojęte działania związane z tworzeniem projektów wizualnych. Niezależnie od tego, czy przeznaczone są na ekrany komputerów, wyświetlacze miejskie (w formie statycznej lub animowanej), do druku mało- i wielkoformatowego – wszystkie elementy graficzne muszą być przemyślane, zaprojektowane, dopasowane do siebie. To zresztą nie tylko obiekty, symbole, kolory – to także typografia i umiejętnego zarządzanie pustą przestrzenią, bo również ona może coś znaczyć.

Jakie elementy obejmuje kreacja graficzna?

Wszystkie elementy, które w jakiś sposób „wyglądają”, czyli całą komunikację wizualną z jej wszystkimi mediami. Będą to więc zarówno strony internetowe, jak i druki firmowe czy animacje. W zasadzie zakres tego, co zostanie graficznie wykreowane, ogranicza jedynie wyobraźnia.

Dlaczego kreacja graficzna jest ważna?

Kreacja graficzna jest ważna zarówno jako dziedzina sztuki pięknej, jak i użytkowej. Może po prostu wypełniać funkcję estetyczną i cieszyć oczy. Przy wykorzystaniu odpowiednio mocnych środków wyrazu może być i narzędziem do zmiany historii. Pod względem użytkowym będzie sposobem prezentacji marki, produktu, wydarzenia – wszystkiego, co potrzebuje wizualnego odbicia w przestrzeni publicznej. Jest lepszym sposobem przekazywania komunikatu niż sam tekst, bo działa silniej poprzez różne bodźce. Niesiony przez nią przekaz jest łatwiejszy w odbiorze, co nie oznacza, że łatwo go zaprojektować.

Project goals
  • Grafika stron WWW i aplikacji mobilnych
  • Materiały reklamowe
  • Animacja i grafika 3D
  • Key visuale
  • Projekty POS

Co składa się na kreację graficzną w ROXX?

W ROXX kreacja graficzna obejmuje takie elementy jak:

grafika stron WWW

materiały reklamowe

animacja reklamowa

key visuale (najbardziej charakterystyczne symbole marki, które pojawiają się na wszystkich jej materiałach)

projekty POS (elementy wspomagające sprzedaż)

Proces powstawania każdego z nich opisujemy w poświęconej mu podstronie. Jeżeli potrzebujesz kreacji graficznej lub masz pytania co do któregokolwiek jej elementu, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania i zajmiemy się wykonaniem zlecenia dla Ciebie.

Zobacz też nasze inne realizacje