SEO

Jedną z naszych usług w zakresie marketingu internetowego jest pozycjonowanie w wyszukiwarkach. To usługa dla Ciebie, jeśli chcesz znaleźć się w top 10 wyników wyszukiwania, a najlepiej – na najatrakcyjniejszych pozycjach. Regularne działania pozycjonerskie to obecnie najlepszy sposób na to, by pojawić się na pierwszej stronie w Google, a w efekcie przyciągnąć duży i konwertujący ruch.

Na czym polega pozycjonowanie w wyszukiwarkach?

Czy pozycjonowanie i SEO to to samo? W końcu utarła się taka opinia. SEO (Seach Engine Optimization) to optymalizacja witryny na potrzeby wyszukiwarek internetowych i robotów Google, ale w konsekwencji też użytkowników. Takie działania mają na celu zwiększenie widoczności strony w sieci. Pozycjonowanie to natomiast pojęcie szersze, w które włącza się także SEO, ale uzupełnione innymi działaniami mającymi wesprzeć witrynę – na przykład link-building.

Dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie?

Czarny żart w SEO głosi, że nie ma lepszego miejsca na ukrycie ciała, niż druga strona wyników wyszukiwania w Google. Mało kto tam dociera, bo użytkownicy są przyzwyczajeni, że wszystkie wartościowe linki z zawartością, która odpowiada temu, co próbują znaleźć, znajdą się wśród pierwszych dziesięciu. Czyli właśnie na pierwszej stronie rezultatów researchu. Aby tam trafić, Twoja strona musi być dobrze zoptymalizowana, nie zwracać błędów i zawierać angażującą, ciekawą i przydatną treść. Dlaczego warto się o to postarać? Ponieważ tylko dzięki pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarkach zdobędziesz użytkowników.

Zobacz też nasze inne realizacje