Naming

6,84 litery – tyle średnio liczą nazwy najpopularniejszych marek na świecie. Nad ich powstaniem czuwał sztab specjalistów zajmujących się namingiem. Jedną z naszych usług jest właśnie wymyślanie i weryfikowanie nazw dla naszych klientów. To podstawowy proces w tworzeniu marki i jeden z najważniejszych etapów powstawania firmy.

Czym jest naming?

Co to jest? Naming to nazywanie, tworzenie zapadających w pamięć, prostych, ale trafnych i dobrze określających przedmiot nazw. Jest jedną z gałęzi marketingu. Wymaga gruntownego poznania tego, co nazywamy, i zadbania o to, by wymyślona nazwa nie okazała się istniejącym już określeniem na coś innego, by nie niosła ze sobą skojarzeń obyczajowych, kulturowych czy politycznych.

Czemu służy kreacja nazw?

Naming służy tworzeniu marki i ugruntowywaniu jej pozycji. Prowadzi do zwiększenia rozpoznawalności biznesu czy produktu. Sprawia, że klienci łatwiej go zapamiętują i potrzebują tylko jednego słowa, by go wymienić.

Project goals
  • Kreacja nazwy produktu
  • Kreacja nazwy firmy
  • Weryfikacja domeny

Jak tworzenie nazw wygląda w agencji ROXX?

Najpierw rozmawiamy z Tobą: dowiadujemy się, z czym chcesz się kojarzyć, a czego wolisz unikać. W końcu ze stworzoną przez nas nazwą zwiążesz przyszłość i musi być ona czymś, z czym zechcesz się identyfikować. Ma być jak nowe imię.

Poza tym dokładnie poznajemy Twój biznes i dowiadujemy się jak najwięcej na temat tego, w jaki sposób działa branża, w której chcesz się rozwijać. Sprawdzamy, jakie panują w niej trendy oraz co już powstało, a czego brak. Szukamy niszy, w którą wpasuje się Twoja przyszła nazwa.

Tworzymy pierwsze pomysły. Powstają z połączenia Twoich oczekiwań i sugestii, naszych badań i burzy mózgów. Odzwierciedlają to, czym się zajmujesz. Na bieżąco sprawdzamy, czy nie zostały już zarejestrowane jako brandy. Wszystko po to, by przedstawić Ci tylko propozycje możliwe do wykorzystania jako nazwy firmowe czy nazwy produktów.

Słuchamy Twoich uwag i opracowujemy kolejne pomysły. Wreszcie razem ustalamy nazwę Twojej marki. Przystającą do Twojej działalności, niepowtarzalną, zgodną z kulturą nazewnictwa i chwytliwą. Będzie mogła stać się podstawą logotypu i identyfikacji wizualnej, które również może dla Ciebie przygotować nasza agencja, zaraz po tym, jak zostanie zarejestrowana.

Jeśli szukasz agencji, która powoła do istnienia Twoją markę i znajdzie dla niej nazwę, skontaktuj się z nami. Działamy na terenie Krakowa i Warszawy.

Zobacz też nasze inne realizacje