UX & UI Design

O funkcjonalności mówi się sporo w wielu dziedzinach. Co to jest? Jak ją zmierzyć? Co zrobić, by ją poprawić? W ROXX wiemy sporo na ten temat, bo projekty funkcjonalne to jeden z elementów naszej oferty. Tworzymy je w zakresie projektowania stron WWW.

Projekty funkcjonalne czyli jakie?

Projekty funkcjonalne to znaczy: projekty użyteczne. Takie, które zostały stworzone w konkretnym celu i odpowiednio spełniają swoje zadanie. W kontekście funkcjonalnego projektowania stron WWW będą to witryny przejrzyste dla użytkownika, zgodne z zasadami UX, o zoptymalizowanym działaniu, czyli proste, szybkie i pozbawione błędów technicznych.

Funkcja czy estetyka, a może jedno i drugie?

Czy praktyczne strony mogą być estetyczne? A estetyczne strony – praktyczne? Jak najbardziej, choć wszystko zależy od tego, czy odpowiednio wyważy się te dwie cechy. Estetyka strony to pojęcie względne, a jej poczucie jest wrażeniem uwarunkowanym osobistymi preferencjami. Kiedy idzie o zachowanie użytkownika konkretnej stronie, trzeba skupić się przede wszystkim na tym, by z jednej strony nie sprawiała problemów w obsłudze, a z drugiej – by nie odstraszała wyglądem.

Co robimy w ROXX, by projekty funkcjonalne były rzeczywistością?

W ROXX w ramach tworzenia projektów funkcjonalnych oferujemy:

Skupiamy się na stałym badaniu tego, jak działają nasze projekty i czy są odpowiednio intuicyjne w obsłudze. Dostosowujemy je do profilu działalności klienta, jego branży oraz – przede wszystkim – użytkowników. Dbamy o to, by forma odpowiadała treści i funkcji.

Jeśli potrzebujesz projektu, który będzie dopasowany do użytkownika: jednocześnie praktyczny i ciekawie się prezentujący, skontaktuj się z nami. Porozmawiamy o tym, co możemy Ci zaproponować w ramach projektu funkcjonalnego.

Zobacz też nasze inne realizacje